اقامت توریستی

ترکیه کشوری است که می توان به آسانی در آنجا اقامت گرفت و ساکن شد، اما آنچه مهم است ، این است که نوع اقامت فرد باید با اهداف مهاجرتی وی تطابق داشته و او را به هدف خود برساند.

بطورکلی خدماتی که جهت اقامت درترکیه برای اتباع خارجی ازطریق ما صورت می گیردبه روشهای زیر انجام پذیر است:

1- اقامت نوع اول : اقامت توریستی
اقامت توریستی ، به دلیل اینکه برای کشور ترکیه ارزآوری دارد به نوعی راحتترین اقامت در ترکیه محسوب می شود.
فرد خارجی بعد از ورود به کشور ترکیه می تواند به دو روش خرید یا اجاره خانه ، اقامت موقت یکساله یا دو ساله را اخذ کند. لازم به ذکر است که این اقامت هر ساله باید تمدید شود. این نوع اقامت به فرد مقیم این امکان را می دهد که تا انقضای آن در ترکیه بماند یا ورود و خروج به میزان دلخواه انجام دهد. همچنین برخی حقوق مانند افتتاح حساب بانکی و به نام کردن امتیاز آب و برق و اینترنت را به دست آورد. در این روش می بایست ابتدا منزلی اجاره یا خریداری شود.

● نخست مبحث اجاره منزل را بررسی می کنیم : اجاره منزل به این صورت است که تبعه خارجی بعد از ورود به ترکیه ، اقدام به اخذ شماره مالیاتی و ثبت نام در سایت اداره مهاجرت می کند. سایت مزبور بطور اتوماتیک معمولا” زمانی مابین چند هفته تا دوماه را برای فرد متقاضی در نظر می گیرد.
در موعد مقرر مدارک لازم مثل مدارک هویتی به شرح زیر را تهیه کرده و در تاریخ تعیین شده تحویل اداره مهاجرت داده می شود. بعد از دو هفته الی یک ماه ، کارت کیملیک به آدرس منزل ارسال می شود.

– مدارک لازم :
– فرم ثبت نام
– بیمه نامه
– 4 قطعه عکس
– اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول و تمام صفحات مهرشده
– قرارداد خانه به صورت محضری شده
و در صورت تشخیص توسط مامور بررسی پرونده پرینت از حساب بانکی در طی 6 ماه اخیر.

● خرید خانه به صورت نقدی : ابتدا باید خانه خریداری شده و سندش دریافت شود که این مرحله در حدود یک ماه و نیم زمان می برد. چرا که باید به تأییدیه وزارت کشور ترکیه برسد.
بعد از تاییدیه وزارت کشور و تنظیم سند به نام خریدار ، در هنگام مراجعه به اداره مهاجرت همراه با مدارک لازم برای اقامت توریستی به جای اجاره نامه خانه ، سند منزل خریداری شده و یکسری مدارک لازم تهیه شده از شهرداری به اداره مهاجرت ارائه می شود.
این نوع اقامت این امتیاز را دارا می باشد که اگر یک تبعه خارجی به مدت 5 سال مداوم در ترکیه زندگی کرده ، در هر سال هم بیشتر از یک ماه در خارج از ترکیه نباشد و درکنار آن بتواند در طول این 5 سال بصورت رسمی و با کسب اجازه کار در این کشور کار کند ، می تواند اقامت دائم را دریافت کند.
هزینه انجام شده بابت اقدام به ثبت نام ، گرفتن وقت از اداره مهاجرت و دادن اطلاعات مربوطه به مشتری حداکثر 1.200 لیر ترکیه بوده که مبلغ دریافت شده از مشتری توسط ما 2.500 لیر می باشد.

● خرید خانه به صورت اقساطی: یکی دیگر از شرایطی که دولت ترکیه در پروسه خرید خانه جهت سهولت معامله در نظر گرفته بدین صورت است که می توانید با پرداخت 30% تا 50% مبلغ پروژه به صورت نقدی و مابقی اقساط 36 ماهه سند خانه را هم دریافت کنید ، ولی نکته مهمی را نظر داشته باشید با دریافت اقامت از این طریق فقط می توانید اقامت خود را سالیان سال تمدید کنید اما جهت گرفتن اقامت دائم ترکیه (سیتیزنی) نمی توانید اقدام کنید.
این نوع اقامت به کسانی که فقط قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند پیشنهاد داده می شود ، هم می توانند خودشان جهت گذراندن تعطیلات استفاده ببرند و یا خانه خود را اجاره بدهند تا حداقل بخشی از اقساط ماهیانه خود را از آنجا تامین کنند.

1-1 – خدمات VIP :
یکی از خدمات مهم ارائه شده توسط شرکت ما به این صورت بوده که بدون حضور و مراجعه مشتری به اداره مهاجرت فقط با دریافت مدارک اولیه توسط آنها در ازای دریافت 3.000 دلار اقدام به انجام تمامی این موارد و گرفتن کیملیک توریستی از کشور ترکیه کرده که هزینه انجام شده در کل مراحل از طرف ما فقط 1.500 دلار می باشد( این مبلغ شامل هزینه بیمه نامه و هزینه خاک هم می شود).